За довготривалого зберігання інкубаційні індичі яйця періодично прогрівають
Тривале зберігання інкубаційних індичих яєць негативно впливає на показники виводимості та якості добових пташенят. Фахівці рекомендують збільшувати тривалість інкубаційного періоду майже на 1 годину на кожну добу після 6-7 діб зберігання.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Водночас виводимість індичого яйця, яке зберігали протягом 15 діб, покращується, якщо температура в інкубаторі протягом перших 7-14 діб буде підвищеною.
За нагальної потреби довготривалого зберігання (до 15-20 діб) для мінімізації погіршення інкубаційних якостей яйця періодично прогрівають. Для цього на 2-3-тю добу зберігання яйця видаляють з яйцесховища, 6-8 годин витримують за температури 18-20 °С для відпотівання, потім розміщують в інкубаційній шафі за температури 38 °С на 5 годин. Після цього знову повертають до холодильної камери. Маніпуляцію повторюють що п’ять днів.
Такий прийом сприяє переходу зародків зі стадії ранньої у стадію пізньої гаструли – найстійкішу у ранньому ембріогенезу, придатною для тривалих умов зберігання. Тобто така процедура дає змогу пробудити зародок від анабіозу, простимулювати його подальший розвиток, а потім знову ввести у стан спокою.
Спеціалісти British United Turkeys і за нормальних температурно-вологісних параметрів на кожний день зберігання ще надають поправку на відсоток виводу.
Нагадаємо, у деяких випадках варто використовувати преінкубацію для індичих яєць.