За будь-якої системи утримання курей-несучок стежать за їхнім комфортом
Для утримання курей-несучок сьогодні найчастіше використовують кліткову й підлогову системи утримання. Кожна з них має переваги і недоліки, пише журнал «Наше птахівництво».
«В Україні, обираючи систему утримання птиці, виробники керуються кінцевим результатом, який прагнуть отримати: яйце буде відправлено на перероблення, продаватиметься в локальних мережах, маркетах, чи буде органічним тощо», – зазначила спеціалістка з вирощування птиці Наталія Хілько.
Кожен спосіб утримання потребує певних навичок, технологій. Вони мають і плюси, й мінуси, проте дозволяють отримати бажаний результат.
«За роки своєї практики в птахівництві я мала змогу попрацювати з різними системами й способами утримання птиці: і класичне кліткове утримання, і євроклітка, і підлогове, і вільний вигул», – додала Наталія Хилько.
Обов’язково треба звертати увагу на поведінку птиці, щоб зрозуміти, чи комфортно вона почувається: вона спокійна, занадто збуджена, який рівень шуму в пташнику, наголосила експертка.
Також слід контролювати загалом зовнішній вигляд птиці, стан її оперення, сережки, гребінь, кінцівки та їхній стан.
Обов’язково треба переглянути показники витрат корму, води, кількість загиблої птиці, якщо є.
«Необхідно зважати на температуру в приміщенні та вологість, – додала Наталія Хилько. – Як птиця дихає на різних ярусах (за кліткової системи утримання), як вона розташована в пташнику за підлогового утримання. В якому стані послід, якість яйця. Потім треба ознайомитися з продуктивністю за певний період, після чого можна дійти висновку, чи комфортно птиці, і якщо це не так, знайти причину й усунути її».
Раніше ми писали про основні вимоги до багаторівневих вольєрів для курей-несучок.