З жуком-чорнотілкою в пташнику впорається димова шашка з інсектицидом
Чимало птахофабрик у літній період мають проблеми через жука Alphitobius diaperinus, або жук-чорнотілка, чорна волошка. За підлогового утримання курей він значно шкодить поголів’ю, особливо бройлерам, адже 90% цієї породи птиці утримують саме таким способом.
Про це розповів провідний спеціаліст напряму біобезпеки, лікар ветеринарної медицини компанії «Веллфарм» Олександр Шеляг, пише журнал «Наше птахівництво».
Зазвичай жук живе в недоступних місцях: у щілинах стін, підлоги, в підстилці, через що його ще називають підстилковим жуком. Улітку жук вилазить зі своїх сховків і буквально атакує птицю, кусаючи та ранячи її лапи.
«На перший погляд, комаха завдає невеликої шкоди здоров’ю птиці, яку швидше можна порівняти з дискомфортом. Але це – один із видів стресу, що негативно позначається на продуктивності, – наголосив фахівець. – Стрес від ектопаразитів для птиці зіставний зі стресом від неправильного утримання».
До того ж комахи – небезпечні переносники збудників хвороб птиці, зокрема сальмонельозу, хвороби Марека, хвороби Ньюкасла та інших.
Чорнотілки – проміжні господарі гельмінтів (цестод, скреблянок, нематод), які також впливають на продуктивність птиці. Тому перед кожною посадкою птиці важливо знищувати цього паразита. Утім, це нелегко зробити, адже часто жуки ховаються в недоступних місцях, куди складно проникнути інсектициду за традиційного розбризкування.
«На жаль, у стандартній схемі санітарної підготовки пташника до посадки птиці немає заходів боротьби з чорною волошкою», – зауважив Олександр Шеляг.
Та знищити всі види комах у тваринницьких приміщеннях, навіть у важкодоступних місцях, зараз можливо з інсектицидом у вигляді димової шашки. Його доцільно застосовувати під час фінальної дезінфекції пташників перед посадкою птиці.
У теплу пору року шашки рекомендують під час кожного санітарного оброблення приміщень між посадками птиці.
Нагадаємо, інсектициди у тваринницьких приміщеннях треба використовувати обережно.