Тваринництво
Головне:
Тваринництво

З початку року Україна імпортувала вчетверо більше свинини, ніж за весь 2017 рік

З початку року Україна імпортувала вчетверо більше свинини, ніж за весь 2017 рік

За 10 місяців Україна імпортувала 23,4 тис. тонн свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней сукупною вартістю $43,2 млн. Цей обсяг уже більше ніж учетверо перевищив імпорт за весь 2017 рік – 5,6 тис. тонн на суму $10 млн.

Про це повідомили в Асоціації свинарів України (АСУ) з посиланням на дані Державної фіскальної служби.

Імпорт свинини пожвавився через зменшення внутрішньої пропозиції. Як наслідок –ціни на м’ясо вітчизняного походження були вищі, ніж на іноземну сировину.

«Враховуючи середньомісячну активність завезення свинини упродовж ІІ півріччя, сукупний річний імпорт такої м’ясної сировини може сягнути 30 тис. тонн», – прогнозують в АСУ.

При цьому внутрішні закупівельні ціни на свинину живою вагою на початку листопада опустилися нижче «бар’єрної» позначки – прохідної ціни для свинини європейського походження. «Це може дещо послабити зацікавленість вітчизняних операторів в імпортній сировині», – підкреслили в АСУ.

Товарна структура імпорту свинини цього року відчутно урізноманітнилась. Так, у 2017 році понад дві третини сукупних обсягів імпорту припадало на морожену сировину, а 60% свинини, яку завозили до України, було представлено свинячими тримінгами. При цьому питома вага охолодженої свинини не перевищувала 20%.

У 2018 році охолоджені півтуші складають п’яту частину від імпорту свинини, ще 28% – це охолоджена свинина в елементах. Морожене м’ясо займає в товарній структурі імпорту менше половини. Інша обвалена заморожена свинина досі користується популярністю серед вітчизняних м’ясопереробників, проте все частіше під цим кодом постачають не тримінги, а обвалені корейку, шию, лопатку чи окіст.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали