Тваринництво

Який спосіб дебікування найменш болючий для курей

Для боротьби з канібалізмом птиці в промислових умовах головну увагу приділяють профілактиці, адже оброблення уражених розкльовуванням курей антисептичним засобом трудомістке й незручне.

Поширеною практикою захисту птиці є дебікування, за якого обрізають або припікають третину верхнього дзьоба, пише журнал «Наше птахівництво».

Процедуру рекомендується робити птиці віком 7-10 діб, а потім, щоб запобігти можливим рецидивам, повторно у 8-12 тижнів.

Часто, коли в пташнику є надто агресивна птиця, її дебікують окремо, щоб уникнути бійок і розкльовувань. Однак зазвичай терміни проведення процедури кожне господарство визначає самостійно: це може бути і на 1-й день, потім на 5-10-й, 42-й, 70-й день.

Найчастіше дебікування виконують за допомогою гарячих лез, якими відсікають дзьоб із гострого кінця. Ця процедура завдає птиці найменше болю й дискомфорту проти інших способів.

Рідше для дебікування застосовують інфрачервоне обрізування ‒ зазвичай для добових курчат у інкубаторах: поверхню дзьоба обробляють інфрачервоним світлом високої інтенсивності. Після цього певний час дзьоб курчати лишається без змін, а за кілька тижнів загострений кінчик відпадає.

Для обрізування дзьоба можна застосовувати й лазер, але цей спосіб доволі дорогий, тому не набув особливої популярності.

Всі згадані способи обрізування дзьоба в деяких країнах уважають не надто гуманними, через що віддають перевагу безконтактним методам.

Раніше ми писали, як лікувати птицю, постраждалу від розкльовувань.