Який оптимальний час для першої годівлі курчат після виведення
Від виведення курчат у інкубаторі до посадки на вирощування проходить тривалий час. Це обумовлено неодночасним виведенням пташенят з яєць, операціями з молодняком в інкубаторії, транспортуванням добових курчат до птахофабрики. Відповідно птиця може понад добу після народження не їсти корм і не пити, що негативно позначається на її здоров’ї.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Після виведення курчат у перші дні життя годівля забезпечується переважно за допомогою залишкового жовтка. У момент знесення жовток яєць, з яких отримують курчат-бройлерів, становить 30-33% від загальної маси яйця. Наприклад, у яйцях масою 62 г маса жовтка в середньому становить 20 г.
У правильно проінкубованих бройлерних яєць втрата маси за 18 днів інкубації сягає близько 11%, а маса залишкового жовтка – 4-5 г, або 9,5-12% маси тіла курчати. Цієї кількості залишкового жовтка вистачає для годівлі курчат без негативного впливу на їхній стан та подальші показники вирощування щонайменше на три доби.
Максимально допустима витримка курчат без годівлі і напування становить 72 години. Та останнім часом цей норматив стали ставити під сумнів. Один із аргументів на користь зменшення допустимого часу утримання курчат до першої годівлі ґрунтується на припущенні, що сучасний ембріон бройлерів виробляє більше тепла, і через його високу швидкість метаболізму він, імовірно, використовуватиме залишковий жовток після вилуплення швидше, ніж раніше.
Однак дослідження компанії Aviagen 2017 року, в яких порівнювали ці генетичні контрольні лінії з сучасними еквівалентами, довели, що швидкість виснаження залишкового жовтка подібна і в контрольних лініях, і в сучасних аналогах.
Протягом 72 годин після виведення у тестованих ліній курчат використовувалося трохи більше ніж 80% залишкового жовтка. Навіть перші 48 годин швидкість зменшення запасів жовтка була вищою у лініях зразка 1972 року, а в наступні 24 години вони практично зрівнялися. Отже, на думку фахівців компанії, необхідність зміни цього нормативу поки не знайшла наукового підтвердження.
Нагадаємо, у перший тиждень життя курчат освітленість має бути вдвічі-тричі вищою, ніж у подальший період.
Як повідомлялося, маса добових курчат значно збільшується з віком птиці.