Який алгоритм дій у разі виявлення ящуру

У разі виявлення ящуру на господарство чи населений пункт накладають карантин, навколо неблагополучного пункту визначають загрозливу зону, встановлюють цілодобові охоронно-карантинні пости.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Хворих і підозрюваних на захворювання тварин ізолюють і лікують. Клінічно здорових тварин вакцинують. Трупи тварин спалюють. Територію ящурного осередку, приміщення, скотні двори, інвентар щодня дезінфікують.
Карантин знімають через 21 добу після останнього випадку видужання тварини та проведення остаточної дезінфекції.
У випадках первинного виникнення ящуру в благополучній місцевості, розташованій на великій відстані від основного осередку хвороби, разом із карантинними заходами здійснюють вимушений забій усіх хворих і сприйнятливих до ящуру здорових тварин на спеціально організованому забійному пункті з дотриманням ветеринарно-санітарних правил і подальшою ретельною дезінфекцією.
Нагадаємо, Україна є благополучною щодо ящуру майже 40 років. Для запобігання занесення вірусів ящуру й блутангу з країн ЄС Держпродспоживслужба України створила в кожній області «гарячу лінію» для дзвінків громадян регіону за підозри цих захворювань у тварин.