Тваринництво

Які умови створюють для вирощування вівсяних гусей

Більшість польських ферм із вирощування вівсяних гусей мають поголів’я в межах 5-30 тис. голів.

Для вирощування гусенят використовують найрізноманітніші приміщення – як капітальні (переважно пташники-брудери для вирощування гусенят до чотиритижневого віку), так і будівлі та споруди полегшеного типу – для подальшого дорощування.

Гусенят вирощують в основному на підстилці (див. таблицю), хоча можна й на решітчастій або комбінованій підлозі. Як підстилку найчастіше використовують подрібнену солому.

Для економії витрат на обігрів гусенят у пташниках рекомендується вирощувати їх із диференційованою за віковими періодами щільністю посадки. Хоча можна вирощувати також за щільності посадки, рекомендованої для кінцевого періоду їхнього вирощування в пташнику.

Повітрообмін у пташнику підтримують за допомогою природної або примусової систем вентиляції на рівні 0,5-6 м³/год із розрахунку на 1 кг живої маси птиці залежно від зовнішньої температури.

Освітленість у пташнику перші два тижні підтримують на рівні 25-20 лк (за ламп розжарювання – 4-5 Вт/м²). Далі освітленість знижують до 5-10 лк (2-3 Вт/м²). Із п’ятого-шостого тижня гусенята звикають до природного освітлення, й у пташнику його можна більше не вмикати, особливо за наявності вікон.

Як повідомлялося, собівартість вирощування вівсяної гуски в Польщі – 38-50 злотих.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!