Тваринництво

Які симптоми вказують на тепловий стрес у птиці

Тепловий стрес у птиці найчастіше виникає за високих температур влітку, коли спостерігається безвітряна, спекотна і волога погода, пише журнал «Наше птахівництво».

За підвищеної температури навколишнього середовища птиця втрачає апетит і споживає вдвічі-втричі більше води.

Птиця, яка страждає від спеки у приміщенні, зазвичай має прискорене дихання (частота втричі-вчетверо більша від норми), скуйовджене оперення, розставляє крила. За теплового стресу в неї спостерігається підвищена збудливість, м’язове тремтіння, синюшність слизових оболонок, підвищена температура тіла. За температури повітря 35-40 °С температура тіла птиці підвищується на 0,5-1 °С.

Про тепловий стрес свідчать такі симптоми: птиця дихає через відкритий дзьоб, заривається у підстилку або намагається занурити дзьоб, гребінь і сережки у напувалку. Також птиця намагатиметься знайти і триматися біля зони доступу свіжого повітря.

У критичній стадії теплового стресу птиця вже важко дихає, в неї можуть початися конвульсії, за екстремальних умов настає загибель від респіраторного алкалозу.

Небезпечна у спеку висока вологість повітря: вона ускладнює тепловіддачу і призводить до розвитку гіпертермії організму. За низької вологості повітря тепловіддача збільшується.

Нагадаємо, ефірні олії допомагають запобігти тепловому стресу в птиці.