Тваринництво

Які симптоми свідчать про синдром зниження несучості-76 у птиці

Птиця, хвора на синдром зниження несучості-76 (СЗН-76), як правило, здорова на вигляд, і тільки в деяких випадках значна кількість розбитих і безшкаралупних яєць, тимчасове зниження апетиту чи сонливість може вказувати на інфекцію у стаді.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Також клінічною ознакою СЗН-76 є депігментовані яйця, отримані від курей кольорових кросів, із тонкою шкаралупою й вапняковими відкладеннями. Після появи цих симптомів  різко знижується яєчна продуктивність.

Крім того, для курей яєчних порід характерна зміна внутрішньої якості яєць: білок стає водянистим і каламутним із білуватими пластівцями.

Зниження несучості триває 2-12 тижнів, із них останні 4-5 тижнів яєчна продуктивність поступово підвищується, досягаючи іноді рівня планових показників або дещо нижчих. У більшості випадків показники несучості у хворих курей повертаються до нормального для їх віку рівня.

Ступінь зниження продуктивності під час хвороби в різних стадах може варіюватися, що, очевидно, залежить від повноцінності годівлі, технології утримання та породних ознак птиці. Найстрімкіше падіння яєчної продуктивності відбувається, коли птиця досягла піку несучості чи інфекція швидко поширюється в стаді. За повільного поширення вірусу СЗН-76 зазвичай спостерігається невелике зниження несучості, але воно триває довше.

Епізоотичною особливістю захворювання є також неоднаковий ступінь прояву інфекції в різних пташниках неблагополучного щодо СЗН-76 господарства. Крім того, бувають випадки, коли в одному пташнику разом із хворою птицею лишається значна кількість курей-несучок із нормальною несучістю протягом усього продуктивного циклу. Тому навіть перегородки метрової висоти між групами птиці можуть бути перешкодою для поширення інфекції.

Кури, перехворілі на СЗН-76, набувають напруженого тривалого імунітету та повторно не хворіють.

Як повідомлялося, СЗН частіше уражує кроси курей з коричневими яйцями.