Тваринництво

Які системи напування обрати для пташника

Які системи напування обрати для пташника

Для швидкого та гарного росту поголів’я птиці важливо забезпечення свіжою та чистою водою.

Системи напування для індиків пропонують у вигляді чашки з маятником і круглої напувалки.

Принцип роботи маятника такий: під час наповнення водою індик головою відхиляє маятник, унаслідок чого в ніпелі напування відкривається клапан і подається вода. За кожного напування краї чашки очищаються шийним пір’ям і лопатним виростом птиці, але для цього важливо встановити правильну висоту напувалки.

Основною перевагою круглих напувалок є вільний доступ до води, а це своєю чергою сприяє рівномірному росту всього поголів’я птиці. А гладенька поверхня напувалки забезпечує легше її очищення.

Обидва види напувалок мінімізують втрату води, в результаті чого підстилка навколо них завжди суха.

Для курей-бройлерів спеціально розроблено ніпельні напувалки, які забезпечують подання води в кількості відповідно до віку птиці. У поєднанні з краплевловлювачем гарантується сухість підстилки в пташнику.

Занизьке або зависоке розташування ніпельних напувалок може бути однією з причин того, що курчата-бройлери мало п’ють води. Для добових курчат кут між дзьобом і лінією напування має бути 35-45°, а для птиці старшого віку – 75-85°.

Перевагою такої системи напування є завжди свіжа та чиста вода. Враховуючи, що напування встановлюється на висоті, то таким чином також забезпечується більше місця для птиці в приміщенні.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!