Тваринництво

Які ознаки свідчать про токсикоз птиці

Які ознаки свідчать про токсикоз птиці

Гостра стадія токсикозів у птиці починається з типових ознак, характерних для отруєння. Також фіксується загальне пригнічення, відмова від корму, раптове порушення травлення, що поступово наростає.

Птиця з високими темпами несучості різко втрачає яєчну продуктивність одночасно з якістю яєць, знижується маса яйця, збільшується кількість безшкаралупних яєць, білок розріджується, падає концентрація каротиноїдів, з’являється нетипове забарвлення та пігментні вкраплення у складі білка та жовтка.

Крім того, збільшується кількість кров’яних вкраплень, погіршуються якісні показники яйця (товщина й маса шкаралупи, маса білка та жовтка, співвідношення маси жовтка до білка тощо).

Для всіх фузаріотоксикозів характерним є зниження вмісту вітамінів А і Е у печінці птиці, концентрації неорганічного фосфору в сироватці крові й активності каталази. До того ж відомо, що перекисне окислення ліпідів уважається одним із основних механізмів дії трихотеценових мікотоксинів.

Відповідно до результатів, отриманих закордонними дослідниками, трихотеценові мікотоксини стимулюють перекисне окислення ліпідів у тканинах птиці. А найчутливішими до таких біохімічних процесів є печінка, плазма крові й еритроцити.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!