Тваринництво

Які особливості раціону м'ясних корів

Які особливості раціону м'ясних корів

М’ясна корова – напівдика тварина, селекціонована за ознакою найбільшого споживання низькоенергетичного корму з мінімальною кількістю зернових, яка дає змогу продукувати достатню кількість молока для годівлі теляти.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Олександр Данилін, головний зоотехнік ПП «Євросем» – одного з виробників мармурової яловичини в Україні.

«Основний раціон такої корови влітку – трава на пасовищі, до якого ми вводимо мінеральні добавки: сіль та крейду. Взимку корів годуємо силосом, соломою та сіном, – зазначив він. – Тільних корів годуємо більш збагаченими білковими кормами».

Щоб теля, крім молока матері, могло споживати грубі корми, треба мати досить розвинутий рубець. Для цього «Євросем» із п’ятого дня життя підгодовує телят власним стартовим комбікормом. Він складається з подрібненого зерна пшениці, ячменю, кукурудзи, а також цільних зерен кукурудзи – саме вони стимулюють розвиток рубця.

Також стартовий комбікорм повинен бути багатим на протеїн – соєву макуху, яка становить 20% корму. Таким чином білок дає змогу інтенсивно розвивати м’язи тварини, зауважив Олександр Данилін. У стартовий комбікорм додають і спеціальні вітамінно-мінеральні добавки.

«Окрім того, щоб розвинути рубець, ми додаємо в комбікорм подрібнене сіно – воно багате на клітковину, подразнює стінки шлунково-кишкового тракту, стимулюючи його розвиток», – пояснив головний зоотехнік.

У годівлі телят, на відміну від птахівництва чи свинарства, не використовують жодних антибіотиків чи хімічних стимуляторів росту.

«Якщо у свиней чи курей корм перетравлюється завдяки ферментам, то у ВРХ – мікрофлорі рубця. Тому антибіотики порушать цей придуманий природою фізіологічний процес, – наголосив Олександр Данилін. – Тим і цінна яловичина, що навіть недобросовісний виробник не може ввести в раціон хімічні продукти».

Нагадаємо, вільний випас м’ясної ВРХ дозволяє балансувати між економією й рентабельністю.