Тваринництво

Які особливості діагностування колібактеріозу в індиків

За спалахів колібактеріозу в індиків збудник у великій кількості виділяють із трупів молодняку ‒ до 70%. Також Echerichia coli можна знайти в кормі з годівниць ‒ до 50%, воді з напувалок ‒ до 20%, посліді ‒ понад 70%.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Для діагностування й виявлення джерел збудника в господарствах для дослідження використовують не лише молодих і дорослих індиків, а й ембріони та завмерлі ембріони.

На розтині птиці, в якої був гострий перебіг хвороби, спостерігають крововиливи в паренхіматозних органах і на слизовій оболонці кишківника. Іноді в молодих індичат фіксують серозно-фібринозний перикардит.

За тривалого перебігу колібактеріозу можна виявити перикардити, гепатити й аеросакуліти. Печінка, як правило, перероджена, вкрита фібринозним нальотом, знявши який, можна побачити крововиливи. Повітроносні мішки непрозорі й заповнені серозно-фібринозним ексудатом. Перикард вкрито фібринозними плівками. Часто фібринозне запалення може бути на серозних оболонках очеревини (був перитоніт). В уражених суглобах кінцівок — серозно-фібринозний ексудат.

Нагадаємо, колібактеріоз у дорослих індиків і молодняку перебігає по-різному.