Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Які молочні продукти подорожчали за тиждень

Поділитись:
Які молочні продукти подорожчали за тиждень

 

Які молочні продукти подорожчали на полицях магазинів за тиждень

На тижні, що минає, середня ціна на молоко екстра ґатунку зросла на 17 коп. і становила 8,10 грн/кг. Молоко вищого ґатунку подорожчало в середньому також на 17 коп. — до 7,49 грн/кг. Сировина першого ґатунку зросло в ціні найменше — на 5 коп. і коштувала 7,10 грн/кг.

Як повідомляють в АВМ, молоко ґатунку екстра подорожчало найбільше на Сумщині, де за нього просили 8,57 грн/кг. Найдешевше цей продукт коштував на Волині — 7,60 грн/кг. Максимальну ціну за молоко вищого ґатунку платили в Харківській області — 8,37 грн/кг, мінімальну у Вінницькій — 7,04 грн/кг. Молоко першого ґатунку коштувало найбільше в Тернопільській області — 7,56 грн/кг. Найнижчу ціну за нього просили у Львівській області — 6 грн/кг. 

Роздрібні ціни на цільномолочну продукцію (молоко, кефір, йогурт, сметану) не змінилися. Як і тиждень тому, середня ціна на молоко пастеризоване 3,2% становила 24,95 грн/кг. Ціна на йогурт питний також була стабільною — 44,63 грн/кг. Водночас подорожчав сирний продукт типу «Російського» на 6,50 грн за тиждень — до 77,95 грн/кг. Масло зросло в ціні на 1,87 грн, в роздріб його можна було придбати за 149,86 грн/кг.

Здороження молока та молочних продуктів спричинила низка чинників. На ринку панує ажіотажна конкуренція в боротьбі за молоко між переробниками (молокопереробні підприємства), які виробляють сирний продукт і масло на експорт, і цільномолочниками, які орієнтуються на внутрішній ринок і бояться втратити обсяги молока в цьому перерозподілі. Відповідно закупівельні ціни на молоко збільшуються.

Зростанню цін також сприяє ситуація на валютному ринку. На початку тижня курс долара на міжбанку перетнув позначку 26,01 грн/дол. Останнього разу такай ріст фіксували в середині вересня. З одного боку, девальвація національної валюти робить експорт молочних продуктів ще привабливішим. З другого — імпортні складові собівартості виробництва ростуть у ціні. Інша вагома складова собівартості продукції, що впливає на її вартість, — паливо. Незважаючи на зниження цін на нафту на світовому ринку, в Україні дизпаливо дорожчає. Станом на 15 листопада середня ціна 1 л ДП зросла на 7 коп. — до 20,54 грн. 

Незважаючи на зростання цін на сировину та девальвацію гривні, ціни на цільномолочну продукцію на роздрібному ринку не змінилися — переробники бояться втратити хоча б ті обсяги реалізації, які на разі є. Зростання цін на окремі продукти (сир, сирний продукт, масло) пояснюється тим, що переробники переглядають прайси та коригують їх під експортні ціни. Це може негативно впливати на обсяги споживання.

Перші платіжки за опалення та електроенергію населення вже отримало, тому перегляд сімейного бюджету може бути не на користь молока чи масла.

За матеріалами АВМ

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!