Тваринництво

Які дезінфектанти малоефективні проти багатьох патогенних мікроорганізмів

Використання кислот, лугів та їхніх солей для дезінфекції потребує високого вмісту діючих речовин і підвищеної температури розчинів, пише журнал «Наше птахівництво».

Розчини цих речовин добре відмивають жирові та білкові забруднення і тому ефективні під час попереднього «брудного» оброблення, що передує подальшому «чистому». Проте багато патогенних мікроорганізмів витримують досить сильне кислотне чи лужне середовище.

Крім цього, соляну кислоту не рекомендується використовувати для контролю вірусних захворювань – її класифікують як отруту. Вона надзвичайно руйнівна для металів, потребує захисного одягу.

Натрію гідроокис (каустична сода) не рекомендується для контролю небезпечних вірусних захворювань. Вона втрачає активність за наявності органічних речовин, порошок всмоктує вологу, утворюються грудки, виникають проблеми з розчиненням. Препарат можна використовувати лише у порожніх приміщеннях, він надзвичайно небезпечний для здоров’я, руйнує деякі метали (алюміній, мідь, сплави).

Натрію карбонат (вапно) не рекомендується для контролю вірусних захворювань. Вапно має погану активність за органічної забрудненості, інактивується у твердій воді. Потрібні великі обсяги препарату, оскільки він діє тільки за високих концентрацій, не придатний для дезінфекції транспорту.

Нагадаємо, сьогодні одними з найефективніших препаратів у світі визнані багатокомпонентні дезінфектанти.