Яка потреба птиці в основних амінокислотах для різних фізіологічних функцій

Потреба птиці в основних амінокислотах для різних фізіологічних функцій змінюється в певних межах. Наприклад, у несучок витрати критичних амінокислот на підтримання життя не перевищують 18,5%, тоді як у бройлерів цей показник є значно нижчим і не перевищує 14,0%, пише журнал «Наше птахівництво».
Також у курей-несучок і бройлерів витрати лізину на виробництво продукції вищі, ніж метіоніну. У несучок триптофан є найвитратнішою амінокислотою для формування яйця, тоді як у бройлерів лізин використовується на підтримання життя меншою мірою, ніж метіонін і триптофан.
Для досягнення максимального приросту організму потрібно менше амінокислот, ніж для забезпечення найкращої конверсії корму. Крім того, зменшення рівня жиру в тушці та черевній порожнині можливе за рахунок підвищеного рівня амінокислот понад ту кількість, що потрібна для оптимального приросту й конверсії корму.
Таким чином, черговість потреби в амінокислотах в організмі птиці має такий вигляд:
1. Ріст пір’я.
2. Приріст маси тіла й виробництво яйця.
3. Вихід грудинки.
4. Витрата корму.
5. Уміст жиру в тушці.
Це означає, що доки потреба птиці у першочергових функціях не буде задоволена, наступні процеси в організмі зазнаватимуть дефіциту амінокислот, що негативно вплине на продуктивність.
Раніше повідомлялося, як визначати потреби бройлерів у амінокислотах.