Тваринництво

Яка концентрація гельмінтів у водоймах безпечна для водоплавної птиці

Водоймища, які знаходяться поблизу птахівничих господарств, є потенційно небезпечними щодо контамінації збудниками паразитозів, пише журнал «Наше птахівництво».

Особливу увагу на ці об’єкти звертають за вирощування водоплавної птиці з використанням відкритих водоймищ. У цьому випадку паразитологічне обстеження водойм здійснюють улітку, в період максимальної концентрації у водоймищах водних безхребетних, яких відловлюють та досліджують на предмет ураження личинками гельмінтів. Проби живих організмів для гельмінтологічного дослідження відбирають поблизу берега.

За виявлення ураження водних тварин личинками гельмінтів у межах 1% у дрібних водоймищах, доступ до них птиці забороняється. Якщо такий ступінь інвазування виявлено у живих організмів великих водоймищ (100 га і більше), водоплавну птицю можна допускати, але за суворого дотримання ветеринарно-санітарних вимог.

Ротація водойм, незалежно від їхнього санітарного стану, має відбуватися щонайменше  кожні 1-3 роки. Так забезпечується не лише їх природна дезінвазія, а й відновлення запасів біологічних кормів.

Циркуляція збудників у довкіллі відбувається за схемою ґрунт – вода – рослина – тварина – продукція – людина, тому моніторинг екологічної біобезпеки здійснюють у кожній із цих ланок.

Як повідомлялося, спільна аквакультура водоплавної птиці та риби покращує їхні показники росту.