Як запобігти вологій підстилці у бройлерів
На якість підстилки для бройлерів впливають кілька чинників. На споживання й виведення води під час вирощування птиці впливає температура та вологість у приміщенні.
За нормальних умов споживання води птицею буде в 1,75-2 рази вище за споживання корму. В умовах пташника, розрахованого на 20 тис. голів птиці і 34 кг птиці/кв. м, щодня в підстилку потрапляє до 2,5 тонни води.
Надмірне споживання калію, натрію, магнію, сульфату й хлору збільшує споживання птицею води й, відповідно, виведення її з організму. В разі проблеми з вологою підстилкою насамперед треба перевірити рівень додавання до раціону саме цих поживних речовин.
Далі необхідно перевірити якість жиру. За низької його якості можуть формуватися рідкі екскременти.
Крім того, важливо уважно підійти до підбору компонентів раціону. До складу пшениці, ячменю й жита входить велика кількість некрохмалистих полісахаридів. У раціони з великим умістом таких компонентів рекомендується додавати ферменти для запобігання появи мокрої підстилки.
І нарешті, запліснявілий корм може містити величезну кількість мікотоксинів, які своєю чергою полюбляють вологу підстилку, тому птицю слід годувати тільки високоякісними кормами.
Будь-які зміни в нормальному середовищі шлунково-кишкового тракту птиці прямо впливають на засвоєння поживних речовин і виведення їх з організму.
Додати коментар