Тваринництво

Як запобігти виникненню кормових алергій у поросят

Як запобігти виникненню кормових алергій у поросят

Період відлучення є одним із найскладніших періодів для кишкової системи свині. Свиня переходить від молочної дієти до зерна, таким чином кишківник зазнає суттєвих змін.

Для профілактики у поросят кормових алергій слід дотримуватися режиму годівлі, поступово переходити з одного типу раціону на інший. Також не варто допускати згодовування недоброякісного корму, що містить підвищену кількість добрив, отрутохімікатів, антибіотиків й інших лікарських препаратів.

Щойно народжених поросят потрібно завчасно до відлучення привчати до поїдання концентрованого корму. Перші 10-14 днів після відлучення не можна допускати перегодовування молодняку білковим кормом.

Навпаки, перед відлученням і в перші дні після поросят слід утримувати на раціоні зі зниженим умістом протеїну.

Довідка

Кормова алергія ‒ захворювання, що трапляється у всіх видів молодняку свиней. Воно характеризується розвитком гіперчутливості стрімкого й рідше уповільненого типів, що супроводжується ураженням травної системи, судин, шкіри й інших органів.

Основними причинами кормової алергії є надлишок у раціоні білка та глікопротеїдів (концентрати, замінники молока з соєю), до яких не адаптована травна система молодняку; наявність у кормі незвичних для організму тварин хімічних речовин, лікарських препаратів, ураженість його грибами та висока забрудненість мікроорганізмами.

Сприяють розвитку кормової алергії недостатня ферментативна й бар’єрна функція шлунково-кишкового тракту, нераціональне застосування антибіотиків, що призводить до порушення травлення та зміни складу мікрофлори кишківника.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!