Тваринництво

Як запобігти казеозному лімфаденіту, який не лікується

Як запобігти казеозному лімфаденіту, який не лікується

Казеозний лімфаденіт – невиліковне захворювання, до якого найсприйнятливішими є вівці та кози, менше – велика рогата худоба й свині.

Найкращий спосіб запобігти захворюванню – дбати про чистоту стада. Якщо ж було виявлено інфіковану тварину, її треба якнайшвидше вилучити зі стада, щоб не допустити розкриття абсцесів і поширення захворювання. Хворих тварин вибраковують, туші утилізують.

Часто захворювання має латентний перебіг, тому клінічні ознаки казеозного лімфаденіту можуть бути відсутні.

З профілактичною метою не слід купувати тварин у господарствах із неперевіреним інфекційним статусом. Новоприбулі тварини мають пройти 30-денний карантин.

Окрім того, потрібно проводити регулярний серологічний моніторинг тварин господарства й регулярну дезінфекцію тваринницьких приміщень, інвентарю та засобів догляду за тваринами, регулярно міняти підстилку, прибрати з тваринницьких приміщень і пасовищ гострі предмети, які можуть завдати тваринам травму.

Довідка

Казеозний лімфаденіт — контагіозне захворювання, яке швидко розповсюджується по стаду й без належних заходів боротьби призводить до загибелі тварин, забруднення збудником навколишнього середовища та подальшого інфікування нових тварин.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!