Тваринництво

Як узимку заощадити енергію в пташнику

Як узимку заощадити енергію в пташнику

Для більшого енергозаощадження у пташнику рекомендується використовувати навісні стелі й повітря з горища, пише журнал «Наше птахівництво».

Так, у зимову пору року за наявності підвісної стелі й стельових припливних клапанів  можна подавати свіже повітря в пташник із горища, де воно не таке холодне, як назовні. Це скорочує витрати на обігрів пташника та підтримує відносну вологість від 50% до 70%.

Також необхідно слідкувати, аби не було витоку повітря. Герметизований пташник дає змогу контролювати, де і скільки повітря потрапить у приміщення. Це забезпечить надходження повітря через заплановані вхідні отвори й мінімізує переохолодження птиці, злежування підстилки й температурне розшарування в холодну погоду.

Обігрівальне обладнання потрібно регулярно очищати і ремонтувати. Правильний догляд дозволяє знизити рівень окису вуглецю й ефективніше використовувати паливо. Форсунки пальників повинні бути чистими. Якщо у пташнику є водяні обігрівачі, треба підтримувати чистоту ламелей і теплообмінника.

Нагадаємо, герметичність пташника особливо важлива взимку.

Як повідомлялося, датчики температури треба розміщувати на рівні птиці.