Як забезпечити правильний антагонізм мікроорганізмів для зброджування силосу
У виробничих умовах біологічні закваски для силосованої маси застосовують зрідка, незважаючи на їхній заявлений антагоністичний вплив на небажану мікрофлору. На думку виробників, занесені з поля бактерії у процесі зброджування з часом починають домінувати над унесеними штучно. На практиці так воно й відбувається, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Адже в деяких випадках внесені молочнокислі культури розвиваються дуже повільно, що може спровокувати ріст небажаних мікроорганізмів на початкових стадіях силосування.
Зазвичай це явище і є головною причиною появи додаткових водорозчинних вуглеводів, «збереженого» білка й амінокислот корму – внаслідок відмерлих популяцій мікроорганізмів тощо. Особливо це стосується зростання концентрацій вітамінів групи В та органічних кислот, які є прямим результатом інтенсивнішого метаболізму небажаної мікрофлори.
Тому втручання в більш-менш усталений симбіоз нових популяцій мікроорганізмів із заквасок є штучним, привнесеним в екосистему ззовні, а природним є тільки антагонізм різних груп мікробів.
Однак раціональний та ефективний вихід із цієї ситуації є. У практичних умовах слід застосовувати комбінації, що складаються з молочнокислої культури та вуглеводного компонента, що слугував би енергетичним субстратом на початкових стадіях розвитку внесеної мікробної популяції.
Як повідомлялося, біоконсервант дозволяє заготовити якісний корм із люцерни й конюшини.