Тваринництво

Як використати енергію землі для охолодження повітря у свинарнику

Як використати енергію землі для охолодження повітря у свинарнику

Температура повітря в приміщенні, де утримуються свині, вище за +25 °С спричиняє у тварин дискомфорт, зменшення споживання корму (160 г/день/°С за температури +25-30 °С і  460 г/день/°С за температури +30-35 °С), зниження відтворювальних якостей, збільшення інтервалу між відлученням і сервіс- періодом.

Використання теплової енергії землі є одним із прикладів раціональної системи охолодження повітря. Для цього у приміщеннях для утримання тварин у просторі під підлогою проміж гнойовими ваннами на глибині 1 м прокладають бетонні канали – повітропроводи з поперечним перерізом 1×1 м, по яких заходить уже охолоджене вхідне повітря.

Перш ніж потрапити у виробничу зону свинарника, повітря спочатку подається в камеру попередньої підготовки. В ній розміщують радіатори-теплообмінники, через які прокачується холодна вода з артезіанської свердловини. Додатково на вході до камери встановлюють пристрій контролю температури й вологості, що дозволяє регулювати та вирівнювати ці показники перед подачею повітря в підземні канали-повітропроводи.

Завдяки такому вирівнюванню температура повітря, що надходить до приміщення, становить залежно від пори року +21-27 °С проти +18-33 °С без попередньої підготовки. Зміна діапазону коливань температури вхідного повітря значно впливає на інтенсивність росту поросят і рівень їхнього збереження.

Як повідомлялося, випарні системи охолодження у свинарниках мають низьке енергоспоживання.