Як вплинула відмова країн від української свинини на експортні показники

Через активізацію африканської чуми свиней (АЧС) в Україні кілька країн заборонили експорт вітчизняної свинини. Серед них — Білорусь, Вірменія, Молдова, Румунія.
Хоча безпосередні втрати зовнішня торгівля свининою мала лише від закриття російського каналу збуту, наголошує аналітик Асоціації свинарів України Олександра Бондарська.
«Заборона ж із боку інших країн може дати взнаки втраченими можливостями для українських постачальників свинини дещо згодом», — додає вона.
Найбільшим ударом для українських трейдерів стала заборона поставок до РФ, зазначає експерт ‒ цей напрямок поглинав майже 90% експорту вітчизняної свинини. «Однак причина цієї заборони є суто декларативною, і за її відсутності, знайшли б іншу», — уточнює Олександра Бондарська.
За її словами, попсувала митну статистику торгівлі свининою заборона експорту до Вірменії, куди цьогоріч направили майже 0,55 тис. тонн м’яса.
Заборона Білорусі стосується лише АЧС-позитивних областе і значних втрат не принесла, адже у 2015 році поставки до Білорусі не здійснювалися, пояснює аналітик.
Більше значення останні два роки мала Молдова. «У 2014 році туди спрямовували понад половину закордонних поставок м’яса свиней. Торік активність торгівлі з цією країною значно зменшилася і туди потрапило лише 1,6% експортованої свинини», ‒ розповідає Олександра Бондарська.
Наприкінці вересня Молдова заборонила ввезення свинини з України. Але протягом попередніх дев’яти місяців торгівля свининою з цією країною не велася, бо уряд країни встановив захисні квоти та мито на українську продукцію тваринництва до кінця поточного року. «Тому введення заборони через АЧС не призведе до зриву поставок з боку українських трейдерів», ‒ наголошує експерт.
Заборона Румунії не змінила погоду на ринку. «З одного боку, тому, що заборона поширилися лише на Одещину. З іншого, тому, що Румунія є членом Європейського Союзу, експорт свинини куди залишається далекою перспективою», ‒ підкреслила Олександра Бондарська.
Додати коментар