Як відбувається приймально-здавальний контроль партій добових індиченят
Здавання-приймання добових індиченят здійснюють партіями. Кожна партія для племінних і промислових стад повинна супроводжуватися документами: товарно-транспортна накладна; паспорт добового молодняку; відповідні ветеринарні документи. Для добового молодняку, призначеного для племінного стада птиці, додатково видають племінне свідоцтво.
Для компенсації природного падежу під час транспортування добових пташенят на відстань до 100 км виробник безкоштовно видає одне індиченя на кожні 300 голів; понад 100 км – по два індиченяти. У товарно-транспортній накладній зазначають загальну кількість добового молодняку й кількість голів, що належать до оплати.
Щоб перевірити відповідність добового молодняку вимогам чинного стандарту, підприємство-постачальник і замовник здійснюють приймально-здавальний контроль партії. Для цього методом випадкової вибірки відбирають не менше п’яти одиниць тари, з яких відбирають не менше як 100 голів молодняку для оцінювання їхнього зовнішнього вигляду, віку та маси.
Приймально-здавальному контролю підлягає кожна партія добового молодняку за такими показниками: зовнішній вигляд, жива маса та вік пташенят. Результати записують у паспорт, який відправляють із цією партією.
Для визначення якості виведених індиченят підприємство-постачальник здійснює періодичний біологічний контроль – не рідше ніж двічі на місяць шляхом лабораторного аналізу. Для розтину відбирають методом випадкової вибірки не менше як 20 голів молодняку.
Контрольним біологічним показником є маса залишкового жовтка з жовтковим мішком, що має бути для індиченят не більше ніж 15%. Незадовільні результати навіть за одним із показників потребують повторного відбирання зразків із тієї самої партії в подвійній кількості. Отримані результати є остаточними. Якщо результати повторного контролю незадовільні, партію бракують і повністю пересортовують.
Читайте також: Як підготувати добових індичат до транспортування