Тваринництво

Як уберегти свиней від кишкових протозоозів

Як уберегти свиней від кишкових протозоозів

Кишкові протозоози свиней щороку завдають свинарству колосальні економічні збитки. Найпоширенішими з хвороб є еймеріоз й ізоспороз.

За даними досліджень Ю. В. Кичилюка (2008-2010), проведених у господарствах північно-західних областей України, 100% господарств були неблагополучними щодо еймеріозу та 94% ‒ ізоспорозу. Реєстрували ці хвороби у тварин будь-якого віку. Проте найбільше й тяжче все ж таки уражався молодняк.

З метою профілактики еймеріозу та ізоспорозу свиням створюють санітарно-гігієнічні умови утримання й забезпечують повноцінним збалансованим раціоном.

Приміщення та вигульні майданчики очищають від гною та дезінвазують гарячим 3-4%-м розчином їдкого натру, 5%-ю емульсією дезонолу, 3%-м розчином глутарового альдегіду.

Завезений у господарство ремонтний молодняк витримують на карантині, проводять необхідні лабораторні дослідження та профілактичні обробки.

Свині, які перехворіли, залишаються носіями збудників, що зумовлює їхню несприйнятливість до повторного зараження, і лише до тих видів, якими було спричинене захворювання. Тобто імунітет за еймеріїдозів нестерильний (так звана премуніція), тварини можуть заражатись іншими видами збудників цих хвороб, якими вони не хворіли.

Тривале застосування тих самих лікарських препаратів призводить до появи стійких штамів еймерій та ізоспор. Так, уже через три-п’ять років постійного застосування нові препарати стають малоефективними. Через це препарати рекомендується замінювати. За еймеріїдозів для запобігання виникненню в збудників стійкості до препаратів бажано проводити їх ротацію раз на рік.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!