Тваринництво

Як сортують поросят, переводячи на дорощування

Як сортують поросят, переводячи на дорощування

Перед розміщенням поросят на дорощування у секцію потрібно виділити станки для тих тварин, які відстають у рості – їхня кількість зазвичай становить близько 10% від поголів’я секції.

Також у секції мають бути передбачені санітарні станки для хворих поросят, пише журнал The Ukrainian Farmer. Їх слід розташувати ближче до центра приміщення, щоб там був менш мінливий мікроклімат і до них була менша відстань від решти станків.

Розміщувати поросят починають із найближчих станків, поступово заповнюючи віддалені, за винятком станків, призначених для маловагових і хворих поросят.

Якщо маточник для опоросу з’єднано з приміщенням для дорощування, поросят можна варіант сортувати у маточнику. Для цього відбирають найбільших поросят з усіх станків секції для опоросу в кількості, що дорівнює розміру станка для дорощування, переганяють їх через ваги у відповідну секцію для дорощування, далі відбирають менших аж до найменших.

У деяких господарствах, особливо з відокремленими майданчиками, станки заповнюють відповідно до норм площі під час відлучення, а вже потім сортують їх того чи наступного дня.

Інколи поросят дорощують погніздно й переганяють чи перевозять у станки тими самими гніздами, що були під свиноматкою. Це унеможливлює боротьбу за ієрархію в гнізді, але створює незручності через різну величину гнізд і різну масу поросят у гнізді.

Нагадаємо, поросят після відлучення можна стимулювати їсти твердий корм.