Тваринництво

Як пришвидшити післязбиральне дозрівання кормового зерна для птиці

Як пришвидшити післязбиральне дозрівання кормового зерна для птиці

Терміни післязбирального дозрівання кормового зерна можна скоротити, а в багатьох випадках з економічних причин це стає просто необхідно.

Для початку слід вдатися до деяких технологічних заходів.

1. Зерно власного врожаю слід розстелити на рівну асфальтовану поверхню шаром 5-10 см і піддати інсоляції на інтенсивно провітрюваному місці протягом 7-10 діб. Таким чином можна скоротити терміни післязбирального дозрівання зерна на 30-40%.

2. Примусове сушіння зерна в зерносушарках за активного вентилювання до вологості 12%. Це знизить небезпеку негативного впливу недозрілого зерна на організм птиці приблизно на третину.

3. Знизити негативний вплив згодовування нестабільного за складом молодого зерна можна, організувавши його подрібнення до більших ніж зазвичай частинок. Для птиці розмір таких частинок може бути 3-5 мм.

4. Слід пам’ятати, що теплова обробка (екструзія, мікронізація, підсмажування) не лише не знизить негативний вплив свіжозібраного зерна, а в багатьох випадках навіть посилить його через пришвидшення руху (змішування) розчинних НПС і вступу їх у реакцію з білками.

Утім, усі згадані заходи технологічного впливу на щойно зібране зерно не здатні повністю нівелювати його негативні чинники. Щоб отримати суттєвий ефект скорочення термінів очікування стабілізації зерна, слід додати спеціальні кормові добавки, що дозволяють поживним речовинам корму швидше прийняти стабільне положення.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!