Тваринництво

Як правильно обрати режим інкубації індичих яєць

Щоб правильно вибрати схему закладання та режим інкубації індичих яєць, треба чітко усвідомлювати закономірності змін температури на поверхні шкаралупи під час інкубації.

Про це пише Наталія Прокудіна, кандидат ветеринарних наук, незалежний експерт з інкубації яєць та ембріональної патології сільськогосподарської птиці у журналі «Наше птахівництво».

За її словами, під час закладання в інкубаційну шафу інкубатора типу «Універсал» температура на поверхні яйця буде нижчою за показники контрольного термометра на 0,5-0,3 °С.

І тільки на п’яту добу інкубації, коли яйця повністю прогрілися, температура на поверхні яєць відповідатиме показникам температури на контрольному термометрі.

«З восьмої-дев’ятої доби інкубації температура на поверхні яєць почне збільшуватися завдяки тепловій енергії (метаболічне тепло), яку виділяють зародки», – зазначила Наталія Прокудіна.

Вона також додала, що до моменту перенесення на вивід (24,5-25-та доба інкубації) температура на поверхні яєць буде вищою за показники контрольного термометра у середньому на 2-3 °С. 

Раніше повідомлялося, якою має бути тривалість інкубації індичих яєць.