Як правильно визначати параметри якості молока

Для проведення об’єктивного приладного визначання параметрів якості молока важливим є правильний відбір його проби.
Дослідні проби молока можуть бути охолодженими (не замороженими!) або законсервованими за допомогою консервантів – розчинів біхромату калію або бронополу. До аналізування дослідні проби молока можна зберігати не більше ніж 48 годин охолодженими до температури не більше ніж 5 °С без консервування та не більше ніж 10 °С із консервуванням.
Ще однією умовою правильного визначання параметрів якості молока є щонайретельніше миття частин аналізатора, що контактують із досліджуваним матеріалом. Спочатку принаймні двічі попередньо промивають їх водою кімнатної температури (20±5 °С) для видалення залишків молока. Потім мінімум двічі проводять промивання гарячою водою за температури 60±5 °С, а далі принаймні 10 разів обробляють розчином мийного засобу для видалення білково-жирової плівки. Проконтролювавши ефективність промивання приладу, встановлюють нульовий рівень показників на дисплеї.
Необхідною процедурою для використання ультразвукових аналізаторів є їхнє градуювання – експериментальне визначання градуювальної характеристики, що базується на зіставленні значень результатів вимірювання показників якості молока, отриманих за результатами вимірювань, установлених контрольними методами, з результатами вимірювання відповідних показників якості молока, отриманих за допомогою ультразвукового аналізатора.
Слід залучати від 7 до 20 контрольних проб, тобто проб із заздалегідь визначеними параметрами, встановленими за допомогою ультразвукового аналізатора, повіреного з використанням контрольних методів. Результати визначання кожної зі складових молока та густини за інструментальними та контрольними методами вводять у меню програмного забезпечення та вибирають опцію «калібрування» аналізатора.
Температура дослідних проб має бути 22±4 °С. Якщо конструкцією аналізатора не передбачено автоматичне їх нагрівання, його проводять на водяній бані до температури 45±5 °С і зберігають за такої температури не більше як 20 хвилин, після чого охолоджують до температури 22±4 °С.
Додати коментар