Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Як поросят після відлучення привчити до кормів

Як поросят після відлучення привчити до кормів

Одним із дієвих способів раннього привчання поросят до поїдання кормів є організація рідкої підгодівлі в перші три-п’ять діб після відлучення, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Престартерний корм розмішують у пропорції одна частина корму до трьох частин води чи електролітичного розчину (на 1 л кип’яченої теплої води додають 25 мл глюкози, 9 г кухонної солі та 50 мл фруктового соку). Також як розріджувач комбікорму додають молоко або його замінник.

Таку кашу потрібно готувати й згодовувати тричі на добу в обсязі, який дає змогу поросятам спожити весь корм за 15-20 хвилин.

Важливо, щоб усі поросята в станку могли одночасно підійти до годівниці – це  спонукає їх до активнішого поїдання комбікорму.

Крім того, в самогодівницях чи кормових автоматах цілодобово має бути престартерний корм.

Для кращого привчання поросят до споживання сухого корму в перші п’ять діб гранульований комбікорм у кількості 150-170  г на голову можна розсипати на суху суцільну поверхню підлоги станка, щоб усі поросята могли одночасно поїдати його. Корм треба розсипати чотири рази на день через рівномірні проміжки часу.

Залежно від стану здоров’я поросят, їхньої активності й можливостей ферми, тварини можуть годуватися з килимка до 14-ї доби.

Кількість комбікорму збільшується з ростом поросят. Критерієм збільшення є поїдання всього кому з килимка за 15-20 хвилин – так стимулюється активність поросят і поїдання корму.

Нагадаємо, за переведення поросят на дорощування важливо підігрівати приміщення.

Журнали