У спеку з організму індиків вимиваються життєво важливі елементи
За теплового стресу в індиків починається гіпервентиляція. Вони не здатні пітніти, тому зайва волога не виділяється через шкіру. Отже, у птиці з’являється задишка – інколи вже за 21 °C. При цьому індики відставляють крила від тіла, у них знижується активність, птиця починає залягати.
Про це під час Міжнародного практичного форуму Poultry Farming розповів Олександр Куліченко, регіональний менеджер із продажів компанії Moorgut Kartzfehn von Kameke GmbH & Co. KG (Німеччина).
Під час залягання температура у місцях залежування птиці підвищується, і ситуація лише погіршується. Індики стають млявими, у них з’являється діарея, підвищується температура тіла, вони починають споживати більше корму. Потім споживання корму знижується, прирости падають та збільшується падіж птиці.
За підвищеної частоти дихання в індиків працює більше м’язів, через що автоматично піднімається температура тіла, тим самим посилюючи тепловий стрес.
Збільшується рівень CO2 у крові та зменшується рівень кисню, що призводить до кислотно-лужного дисбалансу й зростання pH крові (з ознаками респіраторного алкалозу). А через те, що птиця дуже багато п’є, з організму вимиваються Ca, K, P, Mg, Zn, Na та інші життєво необхідні елементи.
«Тому в період екстремальних температур слід давати птиці натрію бікарбонат та електроліти методом випоювання», – порадив Олександр Куліченко.
Як і за будь-якого іншого стресу, індики починають поїдати підстилку, також можливе поїдання посліду.
Як повідомлялося, тепловий тренінг підвищує стійкість птиці до високої температури.