Тваринництво

Як пережити зиму новонародженим телятам

Як пережити зиму новонародженим телятам

Умови утримання телят у зимовий період мають бути такими, щоб повітря циркулювало вільно й не було протягів, а тварини були захищені від екстремальної погоди.

Взимку тварини частіше хворіють на респіраторні захворювання через поганий або занадто сильний повітрообмін. Тому треба постійно стежити за диханням і тим, чи немає у телят кашлю.

Гіпотермія (переохолодження) – найбільша загроза для новонароджених телят, тому особливої уваги вимагають умови утримання, годівлі й напування. Щоб зменшити ризик гіпотермії, необхідно:

– розташовувати будиночки для телят на ділянках із хорошим дренажем, щоб панівний вітер не дув у передню частину будиночка. При цьому велике значення мають нахил і основа;

– тримати підстилку сухою. Вона має бути органічного походження, бажано з соломи. Втрати тепла на такій підстилці значно менші, ніж на неорганічній;

– заздалегідь підготувати жилети для зігрівання телят, якщо вони використовуються.

Експерименти з раннім застосуванням замінників незбираного молока в зимовий період краще не проводити. А для годування телят у перший місяць життя найкраще використовувати незбиране молоко як найбільш енергетично насичений природний корм.

AgroTimes 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!