Тваринництво

Як оптимізувати витрати на годівлю птиці

Як оптимізувати витрати на годівлю птиці

Птахофабрика «Поділля» зменшує собівартість виробництва кормів застосуванням ферментних препаратів і правильного балансування амінокислотного складу. Чим краще будуть підібрані компоненти раціону в конкретних умовах, тим кращою буде віддача птиці.

Про це генеральний директор птахофабрики Олена Бебко розповіла журналу «Наше птахівництво».

«Дуже важливо правильно підбирати ферментні препарати. Тоді ви зможете збільшити доступність корму, поліпшити перетравність його компонентів, – підкреслила вона. – Таким чином, ви отримуватимете більше поживних речовин із корму, вони не проходитимуть транзитом, а будуть повністю засвоєні організмом птиці й сприятимуть розвитку її живої маси та продуктивності».

Застосування ферментів допомагає виділити більше енергії, а також амінокислот для засвоєння їх організмом птиці.

У господарстві ферментні препарати додають в увесь комбікорм: як для курчат, так і для дорослої птиці. Проте тут є й свої особливості, зауважила Олена Бебко: збільшення в раціоні рослинної сировини з високим умістом клітковини має свою межу, бо в кінцевому результаті можна втратити якість продукції.

«Ферменти не вирішують усе, – наголосила вона. – Якщо, приміром, перевищити вміст соняшнику в раціоні понад 20%, то кури почнуть нести некондиційне яйце: не насиченого кольору, тускле, часто забруднене послідом. Його вже не можна буде реалізувати як продукцію вищої категорії, воно коштуватиме значно дешевше, ніж незабруднене яйце».

Слід усе ретельно контролювати й визначати, де економія на вартості раціону починає суттєво впливати на ціну яйця, і ви вже не заробляєте, а втрачаєте кошти через зниження якості й підвищене вибракування продукції. Так, можна заощадити на кормі та знизити собівартість яйця на кілька копійок, але втратити на неналежній якості 15-20 коп./шт.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!