Тваринництво

Як налагодити мікроклімат у пташнику

Як налагодити мікроклімат у пташнику

Проблеми, пов’язані з мікрокліматом у пташнику, можна усунути так: встановити хороше обладнання, здійснювати ретельний моніторинг птиці й регулювати обладнання в перші три-чотири дні вирощування птиці. Регулярно перевіряти систему вентиляції, з фахівцем налаштовувати її роботу. Важливо вчасно проводити ТО обладнання, доповнювати або змінювати компоненти керування обладнанням, пише журнал «Наше птахівництво».

Попереднє обігрівання. Підготовка пташника починається за 2–3 дні до посадки птиці залежно від сезону року. Особливо важливо прогріти бетонну підлогу в пташнику, яка виконує функцію «зігрівальної квочки».

Сучасний стандарт температури підлоги – 28 °C (для курчат з малою вагою ще +1 °C). Відхилення навіть на ±1 °C може негативно вплинути на продуктивність майбутньої птиці. За недостатньо прогрітого пташника птиця збивається в купу, щоб зігрітись. Якщо ж, навпаки, буде перегрів, можливим є пошкодження лап.

Підстилка. Після обігрівання пташника по ньому рівномірно розподіляється гранульована підстилка з мінімальним умістом пилу й відсутністю цвілі (не більше як 800 г/м²). Напувалки мають бути доступними для курчат.

Посадка молодняку. Зазвичай використовують підстилковий папір у перші дні вирощування птиці, а освітлення налаштовують на максимальну інтенсивність для кращої орієнтації курчат. Важливо регулярно контролювати роботу датчиків і параметри мікроклімату в пташнику протягом доби. Курчата повинні якнайшвидше почати споживати корм і воду. Відсутність квочки компенсується тільки правильними умовами утримання курчат.

Вплив помилок на здоров’я поголів’я. Більшість проблем, наприклад, таких як хвороби, спровоковані інфікуванням Е. сoli, виникають через порушення умов утримання у перші 3-4 дні після посадки курчат. Виявити відхилення від норми можна за поведінкою птиці (рис. 1)

Раніше повідомлялося, які наслідки погано налаштованого мікроклімату у пташнику.