Тваринництво

Як молочній фермі отримати додатковий прибуток із гною

Як молочній фермі отримати додатковий прибуток із гною

Додатковим бізнесом для молочнотоварних ферм може бути переробка гною великої рогатої худоби на компост.

На цьому наголосив директор агрофірми «Колос» Леонід Центило.

Він рекомендує займатися компостуванням як для внутрішніх потреб господарства, так і на продаж.

Ідеться про ефективне управління відходами з ферм і всього виробництва. Вода, яка використовується при змивах на молочнотоварних фермах, може не виливатися на сусідні поля, а використовуватися для зволоження і приготування компостних мас, підкреслив директор агрофірми «Колос».  

«За підсумками 2018 року, у більшості господарств, які почали займатися компостуванням, собівартість 1 тонни компосту не перевищує 200-250 грн – це напряму гній змивний ВРХ стійлового утримання тощо», – розповів Леонід Центило.

Вдало скомбінований компост має дати ґрунту велику кількість мікроелементів, азоту, фосфору та калію.

Науково обґрунтована норма внесення органічних добрив на гектар у степу – 10 тонн, у лісостепу – 8 тонн, на Поліссі – 12 тонн. «Проте, за підсумками 2018 року ми маємо сумну статистику: в середньому в Україні вносять 0,4 тонни на гектар, і це проблема», – наголосив Леонід Центило.

За його словами, за п’ять років у більшості господарств, з якими йому довелося попрацювати, приріст гумусу в середньому склав 0,4%.

«Сьогодні ціна нефасованого компосту на внутрішньому ринку складає близько 1 тис. грн», – зауважив він. Також є зацікавленість в українському компості в експортерів із арабських країн, додав Леонід Центило.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!