Тваринництво

Як лікувати синдром некрозу вух у свиней

Як лікувати синдром некрозу вух у свиней

Синдром некрозу вух у свиней ‒ доволі дорога хвороба. Ефект від вжитих заходів завжди досягається після усунення не одного, а кількох різних інфекційних і неінфекційних чинників, що накладаються один на одного.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Лікування синдрому некрозу вух слід розпочинати в інкубаційний період протягом 10-14 діб.

За бактеріальних ускладнень, спричинених стафілококами та стрептококами, ефективні антибіотики: амоксицилін чи амоксицилін із квавулановою кислотою; за мікоплазмозу ‒ група тетрацикліну тощо.

Добрий результат отримують від ацетилсаліцилової кислоти як допоміжного засобу для профілактики тромбів у кровоносних судинах свиней.

За хвороб, збудники яких спричинюють імуносупресію (віруси, мікотоксини), ефективні препарати, що відновлюють імунітет і знімають стрес. Вони добре зарекомендували себе перед щепленням свиней, особливо проти цирковірусної інфекції.

Останніми роками з’явилися повідомлення, що вакцинація проти цирковірусної інфекції запобігає проявам синдрому некрозу кінчиків вух у свиней. За такого щеплення позитивним чинником є формування міцного імунного статусу в поросят, оскільки виключається імуносупресивний вплив польових штамів цирковірусу на організм й обмежується можливість активації, розмноження та патогенної дії бактерій.

Нагадаємо, некроз кінчиків вух найчастіше уражує поросят.