Тваринництво

Як лікувати свиней, хворих на лептоспіроз

Поділитись:
Як лікувати свиней, хворих на лептоспіроз

Для лікування свиней, хворих на лептоспіроз, застосовують специфічну протилептоспірозну сироватку в дозах залежно від віку тварин. Сироватку вводять під шкіру або інтраперитонеально.

Однак із певних об’єктивних причин застосування сироваток в Україні обмежено.

Водночас із сироваткою рекомендується застосовувати антибіотики протягом 4-5 днів. Стрептоміцин уводять внутрішньом’язово у водному розчині в дозі 5-10 тис. МО/кг маси тіла двічі-тричі на добу.

Існують рекомендації щодо застосування й інших антибіотиків. Основними критеріями щодо їх використання є спроможність активно проникати в паренхіму нирок і здійснювати їх деконтамінацію від лептоспір, що є перепоною лептоспіроносійству.

Зважаючи на це, антибіотики треба призначити тваринам, що одужали, ще протягом 3-4 днів, якщо вони не застосовувалися водночас із сироваткою.

Довідка

Лептоспіроз (інфекційна жовтяниця, хвороба Вайля) – одна з найпоширеніших хвороб у  свиней. Вона характеризується абортами, перегулами, народженням слабкого, нежиттєздатного або мертвого приплоду, агалактією, у поросят – анемією, жовтяничним забарвленням, некрозами слизових оболонок і шкіри (кінчиків хвостів, вух), крововиливами в шкіру вух, шиї, спини.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями