Тваринництво

Як інактивувати вірус віспи птиці

Як інактивувати вірус віспи птиці

Вірус віспи птиці роду Аvipox родини Poxviridae, що спричиняє хворобу, тісно пов’язаний із іншими вірусами віспи птиці, включно з індичками, голубами й канарками.

Вірус віспи добре культивується на хоріон-алантоїсній оболонці курячих і качиних ембріонів, утворюючи білуваті віспинки, накопичується в алантоїсній рідині. В разі інокуляції в курячі ембріони вірус здатний викликати формування великих віспин. Максимальне його накопичення відбувається на 31-й день після зараження.

Стійкість вірусу до дії фізичних і хімічних чинників різна й залежить від його стану. Вірус у висушених епітеліомах зберігає вірулентність за коливання температури від 20 °С до 29 °С і відносній вологості 25-48% протягом 117-148 днів. Тому в неякісно продезінфікованих приміщеннях вірус може бути життєздатним тривалий час.

Хімічні речовини впливають на вірус залежно від концентрації та наявності білка, що захищає віріон. Під дією 1-3%-х розчинів гідроксиду натрію, 20%-го розчину гідроксиду кальцію вірус швидко гине.

Пари формальдегіду, що досі використовують для дезінфекції інкубаторів, шкаралупи яєць, пуху, пера, інактивують вірус протягом 30 хвилин.

За біотермічного самозігрівання посліду, що містить вірус віспи, останній інактивується протягом 28 днів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!