Тваринництво

Як формується продуктивне довголіття свиноматки

Як формується продуктивне довголіття свиноматки

Чинник продуктивного довголіття свиноматки є багатогранною складовою.

Так, тварина має бути щільного м’ясосального типу будови тіла, щоб шар шпику на спині та боках збільшував можливість спротиву організму несприятливим чинникам середовища в конкретній технології утримання.

На ремонт основного стада слід відбирати молодняк свинок від маток, які дали вже не менше як 40 життєздатних поросят і не менше як 44 живих поросят.

Ефективне запліднення матки за один статевий цикл має становити не менше біологічної норми, тобто сервіс-період після відлучення повинен бути 5-7 днів. А за одержання за рік від тварини 2,2 опоросу тривалість сервіс-періоду – 11-15 днів, тобто свиноматці притаманна висока й спадково зумовлена здатність до запліднення за один статевий цикл.

Багатоплідність і плодючість маток у племінному ядрі стада має бути на рівні 11 і більше та 40 і більше поросят за життя тварини.

Запліднювальна здатність сперми кнура в різні періоди року в середньому має бути не меншою за середню біологічну норму від першого осіменіння – 75%, а бажано – від 80%.

Індекс осіменіння свиноматки – показник племінної цінності тварини, що дозволяє на будь-яку дату розрахувати фактичний потенціал поголів’я в його здатності до запліднення в одну охоту й формувати в такому стаді систему групового підбору за селекції на підвищення запліднюваності, яка пов’язана з багатоплідністю. Для тварин провідної групи індекс осіменіння має бути в межах 2-2,4.

Груповий підбір пар для відтворення стада для подальшого поліпшення слід проводити не більше як за трьома ознаками одночасно, які планується поліпшувати.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!