Тваринництво

Як доїльне обладнання впливає на здоров’я вимені

Як доїльне обладнання впливає на здоров’я вимені

Робота доїльного обладнання має бути стандартизована в певних параметрах. Ідеться про рівень вакууму, стабільність цього рівня, і найперше – вакууму, який діє на кінчик дійки. Він має перебувати в чітких межах – від 33 до 43 кПа.

Не нижче, тому що підвісна частина доїльного апарата сповзатиме, і не вище, тому що вплив на кінчик дійки буде надмірним, підтягуючи до сфінктера кров і спричиняючи набряк.

Цим пояснюється ризик того, що сфінктер надто довго буде відкритим для доступу бактерій.

При цьому для стабільності вакууму потрібно, щоб на дійковій гумі не було жодних забруднень, щоб вона мала правильну форму і вся доїльна система мала такий стан, який передбачив конструктор.

Для здоров’я вимені важливо, аби після завершення доїння підвісну частину доїльної системи  якомога швидше зняти. Якщо це робити із запізненням, то відбувається так зване сухе доїння, під час якого дуже травмується сфінктер дійки, що може потягти за собою запальні процеси в дійці та вимені.

Однак якщо підвісна частина знімається вчасно, а гіперкератози на шкірі дійок все одно є, це може свідчити про бруд у дійковій гумі. Тоді дані, що йдуть щодо потоку молока, трохи змазані, через що команда знімати підвісну частину надходить пізніше.

Щоб уникнути цих проблем, необхідно регулярно перевіряти обладнання на відповідність стандартам, регулярно здійснювати техобслуговування із заміною ремкомплектів, належно очищати від забруднень, налагоджувати параметри роботи відповідно до особливостей стада і прийнятої в господарстві технології та кратності доїння. Тоді позитивний вплив обладнання на організм тварини буде максимальним.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!