Як діагностувати астровірусну інфекцію в птиці
Астровірусна інфекція сьогодні мало досліджена, але все частіше говорять про її вплив на організм птиці, зокрема на втрату ваги в бройлерів.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Астровірус ‒ безоболонковий РНК-вмісний вірус, стійкий до умов навколишнього середовища, може передаватися фекально-оральним шляхом і вертикально. Патоген асоціюють із маладсорбцією, синдромом «білих курчат» і сечокислим діатезом через ураження нирок.
Астровіруси порушують щільні контакти між епітеліальними клітинами кишківника, що збільшує виділення води, розчинених речовин та іонів через компартменти, обмежуючи здатність кишківника до реабсорбції, як наслідок ‒ спричиняючи діарею.
Активація імуносупресивного цитокіну, трансформувального чинника росту бета (TGF-β) під час інфекції призводить до недостатнього споживання та поглинання жовтка епітелієм кишківника протягом перших кількох днів ембріогенезу. Адже жовтковий мішок забезпечує живлення та підтримує ембріон на ранній стадії життя, а також є джерелом каротиноїдів через метаболізацію зеаксантину й лютеїну.
Курчата, уражені астровірусами, мають більший і важчий жовтковий мішок, що призводить до ослаблення й втрати кольору пір’я.
Діагностика астровірусної інфекції можлива гістологічним методом і ПЛР, а також із використанням серологічних тест-систем.
Раніше ми писали, як діагностувати респіраторний мікоплазмоз у птиці.