Як аурофузарин позначається на морфологічних якостях курячих яєць
Мікотоксикологи Інституту птахівництва НААНУ дослідили вплив аурофузарину на морфологічні якості курячих яєць. Базовою моделлю були кури породи род-айланд.
Було встановлено, що жовток починав змінювати забарвлення вже після трьох-чотирьох днів згодовування токсину в дозі 24 мг/кг корму, пише журнал «Наше птахівництво».
Також забарвлення жовтка змінювалося з помаранчевого до тьмяного світло-коричневого, та ставало все більш коричневим і поступово, протягом 18 діб, темнішало від краю до центра.
З 10-ї доби досліду на ньому почала проявлятися різна плямистість (див. фото), а з 30-ї доби жовток уже мав стійке тьмяно-брудно-коричневе забарвлення, часто був приплющеним уздовж поперечної осі яйця.
Латебра була темнішою за контрольні зразки. А градинки халаз нерідко були зміщені відносно повздовжньої осі, інколи були не зовсім сформованими чи взагалі відсутніми (переважно з боку повітряної камери). Також збільшилася кількість м’ясних вкраплень у білку й особливо кров’яних – у жовтку.
Із дев’ятої доби відтінок шкарлупи став матовим, суттєво зменшилася маса жовтка, білка, шкаралупи та яйця в цілому, знизився індекс білка й одиниць ХАУ. Крім того, погіршилася заплідненість яєць, збереженість зародків протягом другої половини інкубації, виводимість яєць, скоротилася частка кондиційних курчат.
Закордонні дослідники встановили видову сприйнятливість тих чи інших видів птиці до певних видів мікотоксинів. Так, стало відомо, що індики чутливіші до мікотоксикозів грибів роду Fusarium, ніж кури. А найбільш резистентними виявилися качки.
Раніше ми писали, як боротися з мікотоксикозами у птиці.