Витрати на профілактику гіпокальціємії нижчі, ніж на подолання наслідків хвороби
Економічні втрати, спричинені субклінічною гіпокальціємією у корів, можуть бути майже вчетверо більшими, ніж від клінічної молочної лихоманки. Насамперед тому, що рівень захворюваності на субклінічну гіпокальціємію вдесятеро вищий, ніж на клінічну, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Профілактують гіпокальціємію зазвичай зміною раціону годівлі сухостійних корів – так фізіологічна система, що мобілізує кальцій, готується до збільшення потреби в кальції, пов’язаному з синтезом молозива й молока.
Комплексна стратегія зниження захворювання корів на гіпокальціємію передбачає годівлю сухостійних корів аніонними солями 21 день до отелення і застосування кальцієвих болюсів у перший день після отелення. При цьому витрати на аніоногенні добавки та кальцієвий болюс нижчі, ніж на лікування післяотельних ускладнень.
За використання аніонних солей надважливо стежити, як працюють аніонні добавки. Найпростіший метод контролю – вимір pH сечі, він має бути 6-6,5. Дослідження довели, що згодовування аніонних добавок перед отеленням уп’ятеро знижує ризик виникнення клінічної гіпокальціємії.
Раціон годівлі корів пізнього сухостою має бути розрахований так, щоб DCAD становив від -35 до -55 мг-екв/100 г сухої речовини раціону.
Правильне застосування комплексної стратегії продукту сприяє додатковому отриманню молока за лактацію в кількості 300-450 л на голову (+5-8%).
Запорукою того, що транзитний період подолано успішно, є те, що корова здорова, виробляє велику кількість молока з необхідними компонентами й може бути запліднена у визначений час.