Високий рівень біобезпеки критично важливий для успішної інкубації
Для успішної інкубації критично важливий високий рівень біобезпеки на підприємстві.
На цьому в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» наголосив Петро Коземко, директор інкубатора «Укрпромінкубація» групи компаній «Улар».
«Неможливо отримати хороші результати, коли закладені заражені яйця, ‒ зазначив він. ‒ Важливо, щоб перед закладанням на інкубацію яйця дезінфікували, щоб на поверхні не лишалося жодних бактерій, мікробів тощо. Це критично важливо і для процесу інкубації, і для здоров’я майбутнього молодняку, бо коли на вирощування посадити інфіковане курча, то будуть високі показники падежу, погані прирости, висока конверсія корму й витрати на виробництво».
Так, в «Укрпромінкубації» яйця, що надходять, спочатку обробляють у транспортній тарі аерозольним методом. Їх сортують і перекладають в інкубаційні лотки, потім у камері дезінфекції дезінфікують парами формаліну, і вставляють в інкубаційні шафи. Місткість однієї шафи ‒ 130 тис. яєць.
Лінія сортування й закладання яйця дозволяє мінімізувати вплив людського чинника на виробничий процес і на яйце, зауважив Петро Коземко.
Після того як курчат забирають із вивідної шафи, їх розташовують на лінії вибирання й вакцинації.
«Ми робимо пташенятам одразу щеплення в шию від хвороби Марека і хвороби Гамборо, ‒ розповів Петро Коземко. ‒ Потім курчат поміщають у ящики по 80, 90, 100 штук ‒ залежно від побажань клієнта. Після цього курчат вакцинують від хвороби Ньюкасла й інфекційного бронхіту за допомогою спрей-апарата. Тоді вже сформовану і вакциновану партію молодняку відправляють нашим спецтранспортом клієнту».
Як повідомлялося, інкубаційні яйця ‒ в зоні підвищеної уваги за спалахів аспергільозу.