Тваринництво

Виробники молока з ЄС виступають за продумані заходи із захисту екології

Виробники молока з ЄС виступають за продумані заходи із захисту екології

Минулого тижня представники 12 європейських країн зібралися на генеральній асамблеї Європейської молочної ради (EMB) у Бельгії, щоб обговорити ключові рішення щодо молочного сектору, пише Інфагро.

EMB заявив, що помилки, допущені в сільськогосподарському секторі ЄС, стають усе очевиднішими. Виробництво молока вже скорочується у країнах – важливих виробниках, оскільки протягом багатьох років витрати не окупаються, і це змушує молочних фермерів зупиняти виробництво.

Представники європейських виробників молока заявили, що стратегію розвитку необхідно змінювати, щоб гарантувати майбутнє галузі та молочних ферм.

EMB наголосив, що до цінового тиску експортно-імпортної стратегії додається і тиск на доходи, обумовлений екологічними стратегіями Green Deal та Farm to Fork.

Представники виробників молока, які були присутні на зустрічі, вважають за необхідне вжити заходів щодо захисту екології та клімату, але продуманих.

Генеральна асамблея одностайна у думці, що рішення, які ухвалюються в молочному секторі, повинні створювати загальні рамкові умови, які гарантують ціну виробника, що покриває витрати.

Представники молочних ферм наголосили, що необхідні інструменти, за допомогою яких можна тимчасово обмежувати виробництво під час кризи, а також політика, орієнтована на надійне фінансування забезпечення стабільності виробництва. Для сільгоспсектору це означає, що всі виробничі витрати, включно з витратами на забезпечення стабільності, мають покриватися, а не перекладатися на виробників.

«Стратегії сталого розвитку ЄС також мають адаптуватися під час їхньої реалізації. Ми, як і всі, прагнемо кліматичної політики, тому що ми, фермери, першими відчуваємо вплив зміни клімату, – зазначила президент EMB Сієта ван Кеймпема. – Але заходи повинні бути такими, які ми можемо собі дозволити, і вони мають бути дійсно ефективними для довкілля та клімату».

Нагадаємо, ФАО прогнозує зростання світового виробництва молока у 2021 році.