Тваринництво

Виробники молока трьох деокупованих областей отримають допомогу від Швейцарії

Виробники молока трьох деокупованих областей отримають допомогу від Швейцарії

Швейцарія виділила 2,5 млн швейцарських франків (близько 100 млн грн) на підтримку господарств, які займаються виробництвом молока в Чернігівській, Київській і Сумській областях, постраждалих від бойових дій.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока.

Метою гуманітарного проєкту, фінансованого урядом Швейцарії, є забезпечення продовольчої безпеки в цілому та зокрема через покращення доступу для населення України до якісних та безпечних молочних продуктів, що виробляються в Україні.

На 1 серпня потребу в одержанні гуманітарної допомоги вже підтвердили 232 молочних господарства. Вони отримають засоби для миття та дезінфекції доїльного обладнання, перед- і післядоїльного оброблення вимені, серветки для гігієни вимені, рукавички, реактиви для виявлення прихованих форм маститів, дезінфектанти для тваринницьких приміщень тощо, що повністю покриє їхню квартальну потребу.

Очікується, що до завершення проєкту у листопаді 2022 року ці господарства зможуть значно покращити свій фінансовий стан завдяки відновленню ланцюгів постачання продукції.

Переважно товари закуповуватимуть в українських постачальників, які діяли на ринку і до війни.

Як повідомлялося, за оцінками аналітиків, виробництво молока за сім місяців скоротилося на 18%.

Нагадаємо, віртуальне молоко може допомогти фермерам.