Тваринництво

Виробникам індичатини треба скоротити обсяги, – думка

Скоротити обсяги виробництва індичатини, щоб створити штучний дефіцит, – реальний вихід із ситуації, що склалася на ринку цього виду м’яса в Україні.

У цьому переконаний Олександр Куліченко, регіональний менеджер з продажів компанії Moorgut Kartzfehn von Kameke GmbH & Co. KG (Німеччина) пише журнал «Наше птахівництво».

Через воєнні дії в країні скоротилося споживання індичатини, падає платоспроможність населення. Люди не зможуть купувати м’ясо, якщо вартість його буде надто високою, підкреслив він.

«Водночас виробники індичатини не зможуть продавати її дешево, оскільки витрати на виробництво постійно зростають. Тому, щоб врегулювалася ціна на внутрішньому ринку, а також попит і пропозиція, компанії підвищуватимуть ціну на свою продукцію (що сьогодні неможливо) або скорочуватимуть поголів’я, – пояснив він. – Скоротити обсяги виробництва, щоб створити штучний дефіцит, – сьогодні це реальний вихід із ситуації, що склалася».

На думку Олександра Куліченка, експорт індичатини сприятливо позначиться на економіці вітчизняних підприємств, оскільки вартість м’яса птиці на зовнішніх ринках зросла.

Та дозвіл на експорт своєї продукції до ЄС чи Великої Британії має лише одне підприємство, зауважив він.

«Для того, щоб мати дозвіл експортувати туди свою продукцію, треба отримати єврономер, – зазначив Олександр Куліченко. – Та питання, чи захоче європейська комісія приїхати для інспекції підприємств у країну, де триває війна. Швидше за все, ні. Варто було отримувати сертифікати і дозволи для експорту м’яса індички раніше. Тепер, мабуть, тим компаніям, що не мають цього дозволу і хочуть експортувати свою продукцію до Європи, доведеться зачекати до кінця війни».

А наявність дозволу на експорт розв’язує виробникам руки, оскільки вони можуть продавати продукцію туди, де вона коштує дорожче, резюмував він.

Нагадаємо, у Йорданії торік уперше з’явилася халяльна індичатина ТМ «Сяйвір».