Вівці, які народжують двох ягнят, мають більшу продуктивність молока
Вирішальний вплив на якість овечого молока має стан здоров’я стада: зменшує або збільшує вміст жиру, білка й особливо лактози, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Існує багато захворювань, що можуть негативно вплинути на виробництво овечого молока. Найпоширеніші з них – контагіозна агалактія, паратуберкульозно-псевдотуберкульозно-туберкульозний комплекс, різновиди маститу, порушення обміну речовин, паразити різних видів, особливо за утримання на пасовищах.
На збільшення виробництва молока в овець серед іншого впливає кількість народжених і вигодуваних ягнят. Вівці, які народжують двох ягнят, мають більшу продуктивність, ніж ті, що вирощують лише одне ягня, бо новонароджені полегшують повне спорожнення вимені. Також вони довше підтримують пікову продуктивність виробництва молока.
Процес і методи доїння значно впливають на кількість і якість овечого молока: спосіб доїння, кількість щоденних доїнь та інтервал між ними. У разі заміни ручного доїння на механічне немає значних змін у кількості та якості молока.
Збільшення кількості щоденних доїнь сприяє виробництву молока. Найбільш узагальненою є практика двох доїнь на добу з тривалішим нічним інтервалом (15-16 годин) і денним (9-8 годин). За одноразового доїння протягом доби втрати виробництва молока в овець можуть сягнути 30%.
Як повідомлялося, поголів’я овець і кіз у І кварталі скоротилося на 5,2%.
Нагадаємо, у 2020 році сільгосппідприємства виробили 0,2 тис. тонн овечого молока.